Oglądając swoje ulubione streamy, bardzo często w opisie streamera możecie zaobserwować link partnerski do popularnych serwisów z kluczami do gier lub Amazona. Jest to element współpracy partnerskiej pomiędzy streamerem a wspomnianymi platformami. Takie programy mogą również działać jako bonusy bez depozytu, dzięki czemu możecie za pomocą konkretnego linka skorzystać z naprawdę świetnej oferty.

Na pewno zastanawiacie się nad tym, czy to się opłaca? Oczywiście, że tak! Korzystanie z tego typu programów opłaca się każdej ze stron:

  • Osoba kupująca produkt zgarnia dobry rabat.
  • Streamer udostępniający link ze swoim identyfikatorem otrzymuje wynagrodzenie w postaci procentu od sprzedaży lub konkretną kwotę pieniędzy.
  • Producent jest zadowolony, ponieważ dzięki sławie streamera może sprzedać większą ilość np. myszek do komputera.

Każdy w tym układzie wygrywa, a już na pewno wygrywa konsument. Stopniowa zmiana świadomości marketingowców może sprawić, że z reklamami będziemy mieli do czynienia głównie w tych miejscach, w których chcemy je oglądać, czyli na przykład na streamie popularnego gracza. Wiedząc, jaki sprzęt jest przez niego polecany, możemy kierować się jego wyborem. 

Czy streamer to technologiczny influencer?

Warto sobie zadać to pytanie, czy przypadkiem streamerzy nie są influencerami, którzy za odpowiednią opłatą będą próbowali nam sprzedać dosłownie wszystko. 

Czasami można odnieść takie wrażenie, szczególnie oglądając streamy znajdujące się w kategorii Just Chatting na serwisie Twitch. Trzeba jednak brać pod uwagę również fakt, że jest duża rzesza streamerów, którzy zajmują się gamingiem od dziesiątek lat. Mając do czynienia z takim streamerem, można przypuszczać, że nie będzie on reklamować rzeczy kompletnie bezużytecznych. W końcu jest to gracz, który poświęcił dużą część swojego życia na budowanie swoich umiejętności oraz, co najważniejsze, marki. 

Czasami nawet najlepsi gracze bez dobrej marki nie są w stanie zarobić tyle, co zarabiają streamerzy. W obawie przed utratą swojej pozycji streamerzy będący jednocześnie dobrymi graczami, nie będą raczej ryzykować i reklamować swoim widzom marnej jakości przedmioty.

Z tego właśnie powodu, bardzo często w opisie streama lub nawet na samym ekranie streamującego pojawiają się bardzo popularne marki takie jak na przykład SteelSeries, Corsair lub Logitech. Są to firmy będące liderami w branży peryferiów komputerowych.

Trzeba jednak pamiętać, że zawsze przed zakupem warto zrobić dobry research reklamowanego produktu. Bardzo często gracze kupują myszki z niesamowitym wręcz DPI, które ostatecznie rzucają w kąt swojego pokoju. Profesjonalni gracze bardzo długo oswajali się z wysokim DPI oraz wieloma ciężarkami umieszczonymi w myszce, natomiast amator może mieć problem z przywyknięciem do takiego sprzętu.

W gamingu obowiązuje taka sama zasada jak w sporcie. To nie sprzęt decyduje w głównej mierze o waszej skuteczności. Najważniejsze są wasze umiejętności, ponieważ nawet na myszce z 1200 DPI jesteście w stanie dobrze radzić sobie w shooterach i rtsach. 

Zawsze należy zachować rozwagę w zakupach związanych z nowym sprzętem gamingowym. Przed wykorzystaniem linku z programu partnerskiego warto się zastanowić nad tym, czy faktycznie potrzebna jest wam kolejna myszka lub świecąca klawiatura. 

Jedno jest pewne, programy partnerskie będą zyskiwały na popularności, głównie za sprawą bliskiej więzi oglądających streamy z ich ulubionymi streamerami. Warto korzystać z tych programów, ale zawsze trzeba zastanowić się nad koniecznością danego zakupu.

Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułLiga Narodów: Polska – Holandia (Typ i Analiza)
Następny artykułI Liga: Korona Kielce – Stomil Olsztyn (Typ i Analiza)