Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2022 wywołują ogromne emocje wśród kibiców oraz miłośników europejskich rozgrywek sportowych. Reprezentacje wielu krajów zmagają się ze sobą w walce o tytuł mistrza kontynentu, a wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć również Polaków. Choć nasi rodacy robili wszystko, co w ich mocy, aby dotrzeć do fazy pucharowej, niestety musieli również w tym roku obejść się smakiem. 

25 stycznia odbył się ostatni mecz biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy 2022 w piłce ręcznej mężczyzn. Zmierzyliśmy się z Hiszpanią i pożegnaliśmy się z turniejem. Przegrana naszego zespołu jednak nie oznacza mniejszych emocji dla osób śledzących ME, bo przed nami faza pucharowa i najważniejsza gra o trzy miejsca na podium. Kto o nie zawalczy i zdobędzie awans do Mistrzostw Świata 2023? Sportowi bukmacherzy prześcigają się w oferowaniu zakładów na nadchodzące spotkania. 

Polacy żegnają się z Mistrzostwami Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022

Polacy w fazie wstępnej znaleźli się w 4. koszyku, wraz z Holandią, Czarnogórą, Ukrainą, Bośnią i Hercegowiną oraz Litwą. Szybko okazało się, że nasza drużyna w grupie D radzi sobie całkiem nieźle, ostatecznie zdobywając awans do fazy zasadniczej. Dwa punkty więcej od nas miała jedynie reprezentacja Niemiec, która również przeszła dalej. Niestety szybko okazało się, że w grupie II fazy zasadniczej nie będzie już tak łatwo. 

Pierwszy mecz Polaków zakończył się przegraną 31–42 z Norwegią, a kolejny porażką 18–28 ze Szwecją. Po remisie 29–29 z Rosją niestety było już wiadomo, że zbyt wysoko w tabeli grupowej się nie znajdziemy. Potwierdziło to tylko spotkanie z Hiszpanią 25 stycznia, w którym przegraliśmy 27–28. Ostatecznie zdobyliśmy w tej fazie zaledwie 1 pkt, z którym znaleźliśmy się na ostatnim, szóstym miejscu w grupie. Tym samym oficjalnie pożegnaliśmy się z Mistrzostwami Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022. Podczas całego turnieju reprezentacji Polski udało się umieścić piłkę w siatce przeciwników 128 razy, a nam wbito w tym czasie 157 goli. 

Emocje wciąż są ogromne. Kiedy najbliższe mecze ME piłkarzy ręcznych?

Przed nami mecze o pierwszych pięć miejsc ME 2022. Rozgrywka o 5. miejsce odbędzie się 28 stycznia i wiadomo już, że weźmie w niej udział Norwegia. Tego samego dnia dojdzie również do dwóch meczów o półfinały: w jednym na pewno zagra Szwecja, w drugim natomiast Hiszpania. 30 stycznia najpierw rozegrany zostanie mecz o 3. miejsce o godzinie 15:30, a następnie kibice oglądać będą mogli wielki finał. Zwycięskie drużyny zmierzą się w MVM Dome w Budapeszcie. 

Bukmacherzy już szykują zakłady na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Kursy są bardzo zachęcające, a właściwe wytypowanie zwycięscy może prowadzić do potencjalnych, ogromnych wygranych. STS w roli faworyta stawia Danię, na którą kurs wynosi 1.65. Największym zaskoczeniem byłaby natomiast wygrana Szwecji (kurs 35.00) lub Islandii (kurs 15.00). Podobnie sytuacja ta wygląda także u innych popularnych bukmacherów, np. LV BET czy ETOTO. Oni jednak dają większe szanse Norwegii (kurs 6.00), a mniejsze Hiszpanii (kurs 8.00), podczas gdy w STS kursy na zwycięzcę ME 2022 w piłce ręcznej na te dwa kraje wygląda dokładnie na odwrót. 

ME w piłce ręcznej mężczyzn – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022 to już 15. turniej, będący oficjalnym, międzynarodowym wydarzeniem o charakterze mistrzostw kontynentu. Mecze w jego ramach rozpoczęły się 13 stycznia i potrwają do 30 stycznia, a gospodarzami całego wydarzenia są Węgry i Słowacja. 

W sumie w ME brały udział 24 reprezentacje z krajów europejskich, które łącznie rozegrają między sobą 57 meczów. Na temat ME 2022 rozpisują się sportowe portale informacyjne ze wszystkich europejskich krajów, a relacje z meczów śledzić można również przez internet oraz w telewizji. Sprzedaż biletów na poszczególne spotkania rozpoczęła się już w 2021 roku, kiedy też ogłoszono ramowy harmonogram rozgrywek.

Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułJupiler League: Club Brugge – Royale Union SG (Typy i Analiza)
Następny artykułLigue 2: Niort – Dunkerque (Typy i Analiza)