Wielu z nas swój wolny czas lubi spędzać na graniu w kasynach oferujących gry karciane za darmo czy też na oglądaniu filmów i seriali. Dziś coraz częściej o wiele większym powodzeniem cieszą się serwisy streamingowe niż telewizja. Jednym z najpopularniejszych jest Netflix. Znany jest on z wielu wyjątkowych seriali jak Dark czy Stranger Things. Od lat jednak serwis ten zajmuje się także produkcją własnych filmów. Prezentujemy zatem najlepsze naszym zdaniem tytuły na platformie.

Roma

Roma to pierwszy wielki sukces Netfliksa pod względem międzynarodowych nagród. Film ten bowiem otrzymał 3 Oscary, a przy tym miał 7 nominacji. Za jego reżyserię, zdjęcia i scenariusz odpowiada Alfonso Cuarón. To uznany na świecie reżyser, który na swym koncie ma takie dzieła jak Ludzkie dzieci, Grawitacja, Harry Potter i więzień Azkabanu. Roma to bardzo osobisty film reżysera. Przedstawia w nim historię Cleo, młodej służącej pracującej u pani Sofii. Obie kobiety muszą zmierzyć się z trudnościami: Cleo zachodzi w nieplanowaną ciążę, zaś jej pracodawczyni odkrywa, że jest zdradzana przez męża. Z czasem kobiety zaczynają zbliżać się do siebie. Film chwalony jest przede wszystkim za wyjątkowe zdjęcia, scenariusz czy czarno-biały klimat.

Historia Małżeńska

To kolejny oscarowy sukces Netfliksa. Film napisany i wyreżyserowany przez Noaha Baumbacha to przede wszystkim popisowe role Scarlett Johansson oraz Adama Drivera. Oscara jednak za drugoplanową rolę zgarnęła tutaj Laura Dern. Film opowiada historię małżeństwa Nicole i Charliego, którzy zaczynają przeżywać poważny kryzys w związku. Nagle z największych przyjaciół są w stanie stać się wielkimi wrogami walczącymi o dziecko na sali sądowej. Ogromnym atutem tej produkcji jest gra aktorska, gdzie aż trójka aktorów została nominowana do Oscara.

Irlandczyk

Irlandczyk to kolejny znany film produkcji Netflix, który ukazał się w tym samym roku co Historia Małżeńska. Za jego reżyserię wziął się sam Martin Scorsese. Na ekranie możemy podziwiać takie gwiazdy jak Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel, Ray Romano. Irlandczyk to historia Franka Sheerana, jednego z najbardziej znanych mafijnych morderców. Film prezentuje nam historię na przestrzeni kilkudziesięciu lat w Stanach Zjednoczonych po II wojnie światowej. Możemy śledzić tu losy i zmiany świata przestępczości zorganizowanej z perspektywy samego Franka.

Anihilacja

Anihilacja to projekt Alexa Garlanda, który z powodów finansowych został przejęty i zakończony wraz z reżyserem przez Netfliksa. Alex Garland zasłynął świetnym debiutem science-fiction, jakim była Ex Machina. W Anihilacji zabiera nas w podróż na spotkanie z obcą cywilizacją. Lena odgrywana przez Natalie Portman to biolożka, której uznany za zmarłego mąż nagle wraca z tajemniczej misji. Okazuje się, że przebywał w Strefie X. Jest to miejsce, w którym spadł meteoryt z tajemniczym organizmem. Nie tylko tworzy on barierę ochronną wokół siebie i stale się powiększa, lecz także ma wpływ na wszystkie żyjące wokół niego organizmy. Lena wraz z grupą innych kobiet wyruszają do wnętrza strefy.

Mudbound

Mudbound to pierwszy film Netfliksa, który spotkał się z tak dobrym uznaniem krytyków, a przy tym zgarnął 4 nominacje do Oscara. Jego akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych po zakończeniu II wojny światowej. W Missisipi przepełnionym biedą i rasizmem mieszkają obok siebie dwie rodziny – biała i czarnoskóra. Rodzina McAllanów po przeniesieniu się na wieś z Memphis musi zmierzyć się z ciężkimi warunkami na wsi. Jacksonowie z kolei od lat muszą pracować dla białych i znosić wiele upokorzeń. Wiele się jednak zmienia, kiedy z wojny wracają Jamie oraz Ronsel. Mimo wielu różnic kulturowych i rasowych nawiązują przyjaźń, co nie spodoba się wielu mieszkańcom miasteczka.

Co warto jeszcze zobaczyć?

Netflix na swoim koncie ma także wiele innych udanych produkcji jak: Opiekun, Kodachrome, Okja, Ładunek, Ballada o Busterze Scruggsie, Król wyjęty spod prawa, Król, Jestem matką, El Camino: Film Breaking Bad, 6 Underground, Tyler Rake: Ocalenie. 

Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułEkstraklasa: Jagiellonia – Podbeskidzie (Typ i Analiza)
Następny artykułII Liga: Wigry – Skra (Typ i Analiza)