Pierwszy niedzielny pojedynek w PKO Ekstraklasie zostanie rozegrany w Kielcach, gdzie to miejscowa Korona podejmie Legię Warszawa. Patrząc chociażby na wyniki tych drużyn na początku sezonu to nieznacznym faworytem wydają się tutaj gospodarze.

Korona Kielce – Legia Warszawa: Typ i Analiza

Korona Kielce – Legia Warszawa: Typ i Analiza

Korona przed tygodniem grała z bardzo niewygodnym rywalem jakim jest drużyna Rakom Częstochowa. Jednak mimo wszystko podopieczni Lettiego potrafili się przeciwstawić się i zdobyć trzy punkty w tamtej batalii. Jednak warto jest odnotować, że Korona przeważała przez większość pojedynku stwarzając sobie niezwykle dużo sytuacji bramkowych.

Niewątpliwie początek sezonu w wykonaniu Legii jest znacznie gorszy. Najpierw zremisowali sensacyjnie z ekipą Europa FC w eliminacjach do Ligi Europy. W rewanżu owszem wygrali 3-0, ale gra tego zespołu ni porywała. Następnie przegrali z Pogonią – 1-2, zaś w czwartek po przeciętnej grze wygrali z KuPs 1-0.

„Legia mimo, że jest to początek sezonu to prezentuje się bardzo przeciętnie. Stworzenie sytuacji bramkowych przychodzi dla nich z wielkim trudem” – pisze ekspert portalu twojetypy.pl

Legia mimo, ze posiada bardzo dobrych zawodników jak na polskie realia w żadnym wypadku to nie przekłada się na grę. Mają w każdym elemencie sporo problemów. Zaczynając od defensywy, a kończąc na ofensywie. O ile jeszcze potrafią przedostać się pod bramkę rywale, to już później „wyglądają na zagubionych”. Nie mają pomysłu na wykończenie akcji i to było widoczne w każdym ze spotkań w tym sezonie.

Defensywa również nie spisuje się zbyt pewnie. Zresztą było to widoczne w realizacji z Pogonią Szczecin, gdzie t wyglądali na nieco zagubionych. Rywale nie mieli większych problemów, żeby przedostać się pod ich pole karne.

betclic kod promocyjny
betclic kod promocyjny

Lettieri po stratach Elii Soriano, Brown Forbesa, Możdżenia czy Rymaniaka dobrze ułożonył zespół i wygląda to obiecująco na początku sezonu. Przed tygodniem ta drużyna zaprezentowała się dobrze w konfrontacji z Rakowem Częstochowa wygrywając 1-0. Chociaż mogli wygrać znacznie wyżej. Jednak każdy dobrze wie jak solidnym zespołem w obronie jest Raków.

Można być pewnym, że Korona nie cofnie się tutaj do defensywy Z pewnością będą chcieli przeważać jak to zresztą miało miejsce w konfrontacji z Rakowem. Tym bardziej, że ten mecz rozegrają na własnym obiekcie.

Spotkanie Korona Kielce – Legia Warszawa można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczenazywo.xyz

MeczTypKursBukmacher
Korona Kielce – Legia Warszawa Legia – Rzuty rożne + 6.5 1.44Fortuna
Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułPKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa (Typ i Analiza)
Następny artykułPKO BP Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (Typ i Analiza)
Od wielu lat zajmuje się bukmacherką, z sukcesami co sprawdzić można w portalu bukmacherskim BetOnline, gdzie jest Ekspertem od piłki nożnej. Tutaj oprócz piłki typuje również tenis i inne dochodowe dyscypliny.