Southampton – Manchester City

Niedzielne spotkanie na St. Mary’s Stadium pomiędzy Southampton, a Manchesterem City można nazwać jako pojedynek Dawida z Goliatem. Ponieważ różnica pod każdym względem pomiędzy tymi zespołami jest i to ogromna. To wszystko sprawia, że zdecydowanym faworytem są przejezdni.

Gospodarze w tym sezonie walczą o utrzymanie się w Premier League. Trzeba przyznać, że będzie to niezwykle trudne do osiągnięcia, ponieważ od początku sezonu spisują się bardzo słabo. Obecnie mają zaledwie piętnaście punktów co daje im zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Owszem ostatnio sprawili niespodziankę, gdzie pokonali po zaciętym boju Arsenal 3-2, później komplet punktów wywalczyli z czerwoną latarnią ligi – Huddersfield. Lecz już w ostatnim pojedynku musieli uznać wyższość West Hamu, gdzie przegrali i to na własnym obiekcie 2-1.

Podczas tego pojedynku piłkarze Świętych dobrze wiedzą, że osiągnięcie nawet jednego punktu podczas tego boju będzie niezwykle trudne do osiągnięcia. Bowiem musieliby zagrać w każdym elemencie bardzo dobrze, a przede wszystkim w defensywie. Obrona wygląda blado, a w dodatku podczas każdego z pięciu ostatnich meczy, ani razu nie zachowali czystego konta.

Ekipa Manchesteru City trzeba przyznać, że jest głównym faworytem do Mistrzostwa Anglii. Jednak nie można zapominać, że w tym sezonie nie radzą sobie już tak dobrze jak było to przed rokiem. A w szczególności na przestrzeni ostatnich tygodniu, bowiem wygrali zaledwie dwa z pięciu pojedynków.

Jednak jak myślą o obronie tytułu muszą wygrać ten pojedynek, tym bardziej, że Liverpool w sobotę pewnie pokonał Arsenal. Podopieczni Guardioli do tego spotkania przystąpią ze stratą dziesięciu oczek do lidera!!

Wszystkie atuty na pewno są po stronie gości. Owszem forma podopiecznych Guardioli nie zachwyca, stać ich na znacznie więcej. Jednak lepszego rywala na przełamanie nie mogą sobie wyobrazić.

MeczTypKursBukmacher
Southampton – Manchester City21.35Fortuna
Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułTyp na sobotę 29 grudnia
Następny artykułLvBet zwiększa wygrane o 14% na Turniej Czterech Skoczni
Od wielu lat zajmuje się bukmacherką, z sukcesami co sprawdzić można w portalu bukmacherskim BetOnline, gdzie jest Ekspertem od piłki nożnej. Tutaj oprócz piłki typuje również tenis i inne dochodowe dyscypliny.